Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

13. března 2011

Počítání vystrašených oveček

3/13/2011 Posted by Nikola Bornová ,
"Někteří mě odsuzují za bojkotování sčítání lidu proto, že stát ty peníze už stejně utratí, tak proč mu prý nevyjít vstříc a komplikovat to. Víte, když stejným přístupem budou lidi v České republice klonit hlavu a vždy ustoupí, nikdy se nic nezmění. Stát bude dál utrácet naše daně a lidem bude dál jedno za co. Až přijdou politici s myšlenkou, že je zase nutné nějaké daně zvednout nebo zavést nové, budou sice kecat u piva po hospodách, ale zase ohnou hřbet. Děkuji, ale takový postoj prostě nesdílím."

František Matějka
Vím, že většina lidí při sčítání pokrčí rameny, povzdychne si a řekne "No tak co, sice je to blbost, ale já jim to teda vyplnim, ať neplatim těch deset tisíc. Nebudu zbytečně dělat problémy." Je to jako za "povinných svobodných" voleb za komančů "No jo, tak já tý KSČ hlas dám, i když jsou to svině. Nebudu zbytečně dělat problémy. Hodim to tam a mám zas na pár let klid." 


Udělalo to hodně lidí, tak můj podíl na té hlouposti je zanedbatelný, že? Když to dělá kolektiv, je to vždycky správně, jak nám znovu a znovu dokazuje historie, že? (poznámka - ano, byla to ironie).


A ještě jedna věc. Dejte žábu do horké vody a ona vyskočí, protože jí to pálí. Dejte jí ale do vody vlažné a pomaličku jí ohřívejte. Žába se uvaří, protože si nevšimne, že se kolem ní dělá horko.


Tohle je setsakra velké nebezpečí vyspělých evropských států. Žádné násilné puče. Žádné obsazování ruskými armádami. Pěkně pomalu, kousek po kousku, se nám TO plíží do životů přes hromady záminek.


A stejně jako v horroru TO většina ani nevěří, že se něco děje. 


Dokud není pozdě...