Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

23. dubna 2011

Správné podnikání

4/23/2011 Posted by Nikola Bornová ,
Včera jsme byli na karlovarské kolonádě v restauraci, která neměla jméno. Byla to prostě restaurace Restaurant. Na nejlepsím místě, jídla kolem dvou set.

Servírka nás nechtěla pustit na předzahradu pokud jsme neslíbili, že budeme jíst. Divné, ale už jsme si chtěli dřepnout a napít, asi to byla nějaká pitomá servírka. Nebyla. Přišla skupina japonských turistů, sedli si, chtěli kávu a pití. Přišel šéf restaurace a vyhodil je, že nechtějí oběd. Kurnik co tohle je?

Řeknu vám o co jde - Vary jsou lázeňské město a tak si idiot-restauratér na kolonádě nemusí budovat klientelu. Pořád se tam točí noví turisti a tak se k nim (podle jejich morálky) můžou chovat jako prasata, okrádat je o peníze, hlavně když se tam zastaví kvůli nabídce na tabuli.

Švagr se sestrou zase bojují v jednom nákupním centru. Končí tam - jedna firma zmanipulovala údaje, aby s ní zčali spolupracovat, a teď z nich jen saje peníze jak upír. Našli tedy někoho, kdo po nich aspoň převezme místo v centru, domluvili se, všechno podle pravidel nákupního centra, které to předschválilo. Najednou ale nákupní centrum dohodu zaseklo a vnutilo jim jako nástupce někoho jiného, s kým nejde udělat žádná rozumná dohoda a způsobí jim to hrozně moc problémů. Proč? Samozřejmě proto, že někdo v managementu centra dostal úplatek a teď tam tlačí svoje favority. Kašle na to, že kvůli němu někdo skončí s dluhy, má svůj úplateček.

A z vlastní praxe mám desítky příkladů, kdy chytráci nenápadně vysávají zdroje firmy a jen doufají, že se na to co nejdéle nepřijde a že se to po odhalení nějak rozmatlá a oni prostě jen odejdou s firmy. Což se jim takřka vždy podaří.

Fakt se tu nedá podnikat jinak než se snažit osrat co nejvíc lidí?


A pak tihle lidé nadávají, jaké máme ve vládě prasata. Proč se diví, když se chovají lautr stejně?