Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

6. června 2011

Velmi výhodný datový tarif u O2? Mno...

6/06/2011 Posted by Nikola Bornová
Před pár dny jsem se rozhodla, že si do smartphonu pořídím novou simku, která bude v podstatě jen na datové přenosy. Moc totiž netelefonuju, většinu věcí zařizuju přes email, messengery apod. a na občasné telefonování budu používat maličký dumb-phone, který vydrží nabitý možná 500 hodin (se svým starým T-mobile tarifem osekaným o datové služby).Moje oko padlo na O2 a zdánlivě výhodnou možnost pořídit si volací tarif O2 Zero s internetem za sto pade. O2 Zero je za skvělých 0 korun a samozřejmě nemá žádné volné minuty, ale při případném občasném zavolání se nezruinuju - cena za minutu do všech sítí je 6 Kč/min, což není o tolik víc než s levnějšími placenými tarify.
K tomu je nabízen O2 Internet v mobilu Start, který stojí 150 Kč a má FUP 150 MB za měsíc. Taky docela ok, je to rozhodně lepší než to co používám u T-mobile (většinu dat stahuju přes wifi, mobilní internet používám spíš je na různé check-ins, občas navigaci apod.). Dokonce to vypadá, že ceny jsou uvedeny včetně DPH, tzn. že mi píší kolik skutečně utratím. Internet v mobilu za 150 Kč/měsíc? Ok, to jde, aspoň na zkoušku, vše je bez závazku.

Takhle vypadal postup registrace v O2 webu.

Vše jsem si objednala (bankovní účet a údaje jsem samozřejmě vyplnila, tohle jsou ilustrativní obrázky). Simka skutečně za asi 2 dny přišla přes kurýra. Pěkné.

Ještě ten den mi simku aktivovali, naskočilo to, zapnula jsem internet a vesele zkoušela. Druhý den jsme jeli na výlet, už jsem se těšila jak ozkouším parádní novou Google Maps navigaci. V půlce tůry, uprostřed lesa, my najednou přišla SMS, že jsem dosáhla svého finančního limitu a jsou mi pozastaveny služby. Internet i navigace přestala uprostřed lesa fungovat (s mým orientačním smyslem to je radost).

Na O2 lince mi řekli, že žádný datový tarif ani nemám. Takže jsem pěkně brouzdala po internetu za jejich nejdražší program a platila jsem za data. Co to?

Dnes jsem byla na pobočce a potvrdilo se to samé - internet jsem si ani NEOBJEDNÁVALA, prostě ho nemám. Jen O2 Zero. Zajímavé.

Vypadá to, že ten jejich internetový obchod moc nefunguje. Takže mě čeká další zařizování - reklamování faktury a dokazování, že jsem si ten internet FAKT objednávala atd. Ochotný mládenec na pobočce mi aspoň zařídil nové O2 Zero číslo s datovým tarifem. Samozřejmě dražším, za 300 Kč/měsíc, ale aspoň s FUP 500 MB.

Každopádně kdyby vás taky třeba pro 3G tablet napadlo, že si pořídíte levný datový tarif  "pro stýčka Příhodu"  kdybyste byli mimo wifi, tak u O2 se to asi nepovede, přestože vás ho nechají objednat.

Uvidíme, jak se to vyvrbí za pár týdnů s reklamací.

p.s.musím ještě dodat, že jak mám blbé zkušenosti s obřími firmami a státními aparáty, tak samotní lidé na pobočkách - hlavně ti mladí - jsou naopak naprosto v pohodě. 

Update 8.6.

Jen připomínám - snažím se udělat tak primitivní věc jako je udělat si tarif O2 Zero s Internet Start, přesně tak jak mi nabízí jejich eshop. Naprosto nic jiného nechci, jen tohle. Chci si prostě koupit housku a rohlík.

Ale radovánky s O2 pokračují. Dostala jsem sice nové, hezké číslo plné šestek a fungující datový tarif (hura!) ale opět to tak nějak vyšlo jenom napůl - tentokrát se zapomnělo na tarif O2 Zero, takže jsem právě zjistila, že z nového čísla nemohu telefonovat. Přitom jsem to říkala minimálně dvakrát, že to chci i s voláním a ještě jsme se o tom bavili.

Ano, nedostala jsem na O2 Zero nový papír, ale to jsem předpokládala, že mi převedli službu z původního pomrveného čísla na nové číslo. Teď mám ale jen dvě pomrvená čísla a zřejmě dva pomrvené účty u O2.

Takže shrnutí pokusů zařídit si O2 Zero s Internet Start za 150Kč/měsíc:

1. pokus - dostala jsem O2 Zero ale ne Internet Start
2. pokus - dostala jsem Internet Start (za 300 Kč/měsíc) ale ne O2 Zero
3. pokus - ? (uvidíme, co dostanu tentokrát)