Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

17. září 2011

Je AdSense nonsens?

9/17/2011 Posted by Nikola Bornová ,
Pokud by náhodou někdo uvažoval o tom, že si udělá úspěšný blog / web / fórum, které mu bude generovat příjemný zisk pomocí služby google adsense - zapomeňte na cokoli jiného než absurdně malé částky, pokud nebudete mít návštěvy v řádech desítek miliónů.

Osobně jsem reklamu přihodila spíš jen ze zvědavosti, abych si vyzkoušela, jak to funguje . Vydělala jsem zatím cca 17 € za skoro 300 000 zobrazení blogu s reklamou. Většina toho příjmu je z kontextové reklamy. Banner nemám umístěný na dobrém místě, aby byl na očích stále a čtenáři na něj pokud možno klikali i nechtěně (jedna z metod), takže tenhle výsledek patří mezi ty špatné (CTR mám testovací reklama velmi malé). Ale zároveň ukazuje kolik vydělá web pokud není reklama adsense jedním z jeho hlavních prvků.

Pokud chcete na reklamě vydělat alespoň kapesné, musí se to dělat jinak, adsense v základním nastavení je jen taková bublina. Pokud chcete i přesto vydělat zrovna na adsense, musíte mu podřídit celý web, zobrazovat ho jako hlavní prvek stránky (banner v horní části webu, mezi články, textová reklama uprostřed článku atd.), získat obrovský traffic, mít odkazy z vyhledávání přes populární slova sex, free, mp3 atd., promovat web kde se dá a vytvářet a linkovat obsah hlavně populární (hodně vyhledávaný - klasicky sex, smrt, celebrity a humor) a ne nutně kvalitní, podstatou jsou prokliky.

Takže resume? V určitých webech adsense smysl má, ale jsou to jen specifické weby těžící z velkého trafficu.
Pokud máte jiné zkušenosti nebo názor, dejte prosím vědět pod článkem :-).

p.s.banner už je odstraněn, i kdybych jeho úspěšnost vhodnějším umístěním zdesetinásobila nebo zdvacetinásobila, pořád je to tak směšná částka, že kvůli ní nebudu hyzdit blog.