Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

22. září 2011

Největší marketingový podvod v historii

9/22/2011 Posted by Nikola Bornová ,
Mezi námi se pohybuje spousta obchodníků, kteří jsou všemi mastmi mazaní (nejpoužívanější mastička je asi Anti-morális) a jsou schopní lidem prodat i jejich vlastní nudli u nosu.

Jeden příklad za všechny - jak pitomci kupujeme třeba balenou vodu, která je skoro vždy prokazatelně stejně dobrá jako voda z vodovodu (jen se na její výrobu spotřebuje mnohem víc energie). 

Ale nic se nedokáže vyrovnat tabákovému průmyslu. V praxi tabákový průmysl funguje takto: zákazník platí firmě za to, že si může těžce poškozovat vlastní zdraví a mírně poškozovat zdraví lidem okolo sebe

Cože?

No, není to vtip, prostě to tak je. Kuřák platí za to, že si může ničit zdraví.

To, že je to naprosto absurdní, samozřejmě nemá nic společného s tím, jestli budou kuřáci kouřit dál nebo ne. Naprostá většina přecvakne takovou tu záhadnou páčku v mozku, kterou způsobí slepotu vůči jakékoli logice pokud dojde na dané téma. Tu páčku používáme v otázkách náboženství, u značek různých produktů, u politických názorů atd. tak proč ne u kouření.

Pokud kuřák popisuje nějaké pozitivní přínosy kouření (uklidnění, zahnání únavy, pochutnání si...), jde většinou jen o to, že potlačuje abstinenční příznaky.

Co všechno cigarety způsobují samozřejmě většina lidí ví. Tedy aspoň ty nejhroznější následky kouření - pomalé, bolestivé a příšerné umírání na rakovinu plic. Zkrácení života o spousty let (a čas co jim zbývá prožijí v mnohem horším zdravotním stavu a s méně penězi než nekuřáci). Infarkt, který je klidně skosí ve čtyřiceti nebo z nich udělá invalidy s poškozeným mozkem. Buergerova choroba, díky které začnou hnisat cévy tak, že se musí uříznout nohy. Rakovina hromady dalších orgánů. Cukrovka. Mrtvice. Skleróza. Atd. Naprosto brutální věci. A kuřáci to prostě nevnímají, mají přepnutou páčku.

Ale podívejme se na věci, které se nezmiňují tak často a které jsou v každodenním životě jasněji představitelné než hrozba pekla rakoviny, která přijde třeba až za 20 let. Kouření totiž zásadně ovlivňuje nejen plíce, ale celý systém těch hezkých trubiček, co nám po těle rozvádějí životní sílu - cévy. Cévy nerozvážejí do našich rukou, očí, mozků, svěračů, svalů, penisů, kůže, dásní, děloh atd. jen kyslík, ale i živiny, hormony, odvádějí nečistoty, přinášejí "buňky obranáře" a "buňky opraváře" atd. A teď si vemte, co všechno zásah do takhle zásadního systému způsobí...

Co tedy cigarety způsobují? 

Pro pány:
-kuřák je častěji impotent, jeho nekuřácký kolega funguje mnohem lépe v posteli a taky si to víc užije
-kuřákovi dřív vypadají vlasy, takže by se měl připravit, že pleška přijde mnohem dřív
-kuřákovi se mnohem víc dělají vrásky a navíc získá zašedlou kůži, takže vypadá starší a sešlejší než jeho nekuřácký kamarád
-kuřák má horší spermie a je méně plodný, takže má menší šanci že bude mít synka nebo dcerku a pokud je mít bude, je vetší šance, že budou postižené. Také budou pravděpodobně slabší a víc nemocné než děti nekuřáckého kamaráda, takže je kuřák odsuzuje už před narozením ke statutu "loser"
-kuřákovi se víc kazí zuby, takže krom většího zápachu z pusy mu zuby víc vypadávají. Líbat se z kuřákem je tedy s každým rokem jeho života víc a víc "příjemné" a každá pěkná baba určitě upřednostní líbačku s páchnoucím, kazícím se a děravým ústním otvorem než s ústy nekuřáka
-kuřák je blbější než nekuřák, respektive má dost zásadně horší paměť 
-kuřáci často oslepnou díky šedému zákalu, takže si podzim života užijí hezky v šeru
-kuřáci mají mnohem častěji žaludeční vředy, takže nejen že je kurva bolí břicho, ale díky tomu a horší chuti si taky neužijí dobré jídlo tak jako nekuřák, který si svíčkovou, čokoládu nebo i to pívo opravdu vychutná.
-kuřáci mají mnohem častěji lupy, takže si užívají ramena posypaná bílým sněhem
-kuřáci mají větší sklony k depresím, takže se častěji cítí jak smradlavá onuce. Na rozdíl od nekuřáka, který se prostě cítí lépe.

Prostě když to dávám dohromady, vypadává mi z toho opravdový "sexy beast", kouřící nadsamec, který je impotentní, plešatý, zadýchaný, šedivý, vrásčitý, blbý, chudý, depresivní, páchne mu z huby a má nemocné děti.

Ale proč ne, když za to platí peníze!

Počkat...cože?

A pro ženské kuřačky - pro vás platí to samé, co je zmíněné výše (samozřejmě krom těch spermií :-) ). Budete dřív vrásčité, zašedlé báby se špatnými vlasy, kterým táhne z pusy a mají špatné zuby. Kouření taky narušuje hladiny estrogenů, takže si užíváte horší a nepravidelnější menses než nekuřácké kamarádky, menopauza na vás přijde dřív a i ten infarkt na vás padne spíš, protože máte málo estrogenů.

Pokud vám je to jedno, tak se zamyslete ještě nad tím, jestli stojí za to nechat umřít svoje čerstvě narozené dítě. Tabákový kouř totiž výrazně zvyšuje šanci na syndrom náhlého úmrtí kojence. Samozřejmě ke všem těm věcem, co kouření v těhotenství už na vaše dítě naložilo předtím. Hmm, cigárko nebo zdravé miminko? Takové dilema!

Ať na to koukám jak chci, kouření prostě vidím jako jeden z nejhorších obchodnických podvodů v historii lidstva. A ještě horší je, že kuřácký otrok nejen že to nevnímá, ale často i přichází agresivní reakce, pokud mu někdo předloží fakta a on by je měl přijmout. Víte, co je Stockholmský syndrom?

A nakonec jedno zábavné video :-)