Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

12. září 2011

Pro (budoucí?) pejskaře

9/12/2011 Posted by Nikola Bornová ,
Kolem domu nám posekali trávu.

Miluju tu vůni, která se pak všude rozlije. Mám ráda i to jak se tráva - pokud je kvalitní - změní z nevzhledných chomáčů na krásný zarovnaný anglický trávníček, po kterém se tak příjemně chodí naboso...

Napsala jsem naboso? A vůně trávy? Mno, tak to ani náhodou. Sekání trávy samozřejmě odhalilo všechnu tu páchnoucí, hnědou šlichtu pod tím. Kolem dětského hřiště, kolem laviček, kolem cest, pod keři, na keřích...všude.

Proto neuškodí připomenou si pár faktů:

  • Pejsek se musí venčit, jinak z něj bude degenerovaný idiot. Jak často a dlouho to musí být záleží na rase a na povaze pejska, takový Jack Russel je ulítaný maniak a potřebuje každý den hodně běhání a řádění, jiní pejsci jsou třeba gaučáci - ale i ti potřebují vyběhat venku.
  • Pejsci papají. Čím větší pejsek, tím víc papá.
  • Čím víc pejsek papá, tím větší dělá hovna.
  • Čím větší hovna, tím hůře se sbírají.
  • Pokud hovna po svém pejskovi nebudete sbírat, promění se okolí vašeho domu brzy v páchnoucí, hovnovou bažinu. Kvůli VÁM. Žádné výmluvy, že jsou tam hovna po jiných psech. Pokud hovna nesbíráte, je okolí ohovněno VAŠÍM psem a vina za všechna ta hovna padají na vaši hlavu. Jen škoda, že na vaši hlavu nepadají i ta hovna.
  • Je pravda, že hovno v trávě se v přírodě mění na výživný humus. To ale praktikujme při vycházce do lesa. Ve městech je populace psů obrovská a množství plochy, na které mohou provést defekaci, naopak minimální. Blízký příbuzný psa - hyena - například se smečkou zabírá teritorium o rozloze 40-1 000 km čtverečních. Tam se pár hoven myslím ztratí. Používat logiku jejich chování ve městě, kde má několik psů teritorium třeba 10 krát 30 metrů...no, není to úplně ono.
  • Přes (obvykle maličký) městský trávník chodí lidé, hrají si na něm děti, lehají si na něj opalující se lidé nebo učící se studenti atd. Stejně tak chodníky jsou už podle jména určeny primárně k chození Není to plocha určená na vysokoobjemové skladování hoven. A na asfaltovém chodníku nebo zámkové dlažbě rozkládající se hovno pomůže maximálně tak mouchám, které naberou jeho částečky a pak si sednou na váš obličej a škodolibě ho celý znečištěným sosáčkem olížou.

Stručně a jasně - pokud si plánujete pořídit pejska tak prostě POČÍTEJTE s tím, že po něm budete hovna uklízet, jinak pomůžete proměnit okolí vlastního obydlí ve fekální jámu. Pokud se vám myšlenka uklízení hoven absolutně příčí, prostě si pejska nepořizujte nebo si kupte pejska AIBO...pardon, myslela jsem tohohle AIBO.

Těm co pejsky mají - my všichni hovínka uklízíme a je zbytečné to psát, že? Je to jen upozornění pro budoucí pejskaře. Že ano?!

p.s.p.s.pardon za extrémně exkrementální příspěvek, ale po brození tou hnědou řekou to téma tak nějak...přilnulo a musela jsem to napsat.