Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

16. května 2012

Avengers - 85%

5/16/2012 Posted by Nikola Bornová ,
Skvělá "týmovka", ve které se černošský pirát v esesáckém plášti snaží dát dohromady skupinu superhrdinů v ještě podivnějších oblečcích.

The Avengers je perfektní letní blockbuster - nic víc a nic míň. Takhle by se blockbustery měly točit - pořád se tam něco děje, je to svižné, vtipné, na diváka nenáročné, nadupané efekty...a přitom si film dovede dělat sám ze sebe legraci.Posadit supergeeka Josse Whedona na režisérskou stoličku a zároveň ho nechat dopsat scénář byla skvělá volba. Film mohl snadno dopadnout jako mírná trapárna, kde se banda superhrdinů snaží zachránit svět s patetickými proslovy ceděnými drsňácky skrze rty. Místo toho je to akční podívaná na hraně komedie, kde se hrdinové navzájem posmívají, hádají a (vtipně) si dávají po tlamě, než musí napřít pozornost na společného nepřítele.

Sestava Avengers ve filmu je hodně různorodá, od v podstatě nezničitelných polobohů Thora a Hulka po "obyčejné" lidské superagenty Black Widow a Hawkeye (obyčejné ve světě komiksu, tzn.že když na ně spatně těžká traverza, tak je chvilku uvězní a roztrhne jim nohavici). Byla jsem opravdu zvědavá, jak se to podaří dát dohromady tak, aby část týmu nehrála druhé housle a aby správně fungovala týmová dynamika. A povedlo se to - každý má ve filmu nezanedbatelnou úlohu, přesně podle svého charakteru, nikdo není "přizdisráč". Bravo.

Je to blockbuster - povrchní zábava, která má jen pobavit. Ale dělá to opravdu skvěle, z kina jsem šla s potutelným úsměvem a určitě se na film podívám několikrát znova.

p.s.na filmu jsem byla v IMAXu v původním znění s titulky - 3D klasicky není nic extra, hrané záběry jsou jen dopočítané a ve všem krom digitálních efektů je jen "leporelo". Naopak původní znění vřele doporučuji, už jen kvůli skvělému Hulkovo řvaní.

Avengers na ČSFD