Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

23. května 2012

O šikule Kikině

5/23/2012 Posted by Nikola Bornová
Byla jednou jedna technomolka, říkejme jí třeba Kikina. Děvče to bylo šikovné a i přes zlatou hřívu vlasů chytré jako opička.

Záludný čaroděj Nerdofil na ni ale kdysi seslal kletbu a tak Kikina prahla po technologických udělátkách všeho druhu a bez rozmyslu za ně utrácela všechny zlatky a stříbrňáky, které vydělala prodejem hraček.

Kikina také měla dost neposedný zadeček a tak pořád někde trajdala. Jednoho dne se vrátila z obzvlášť namáhavého výletu, na kterém hodně šplhala, chodila, běhala a hlavně padala.

"Au, au, to mě bolí ta moje neposedná prdelka," skuhrala Kikina, když večer přijela domů. "Zkusím se naložit do horké vody, třeba koupel všechna ta bolístka odplaví."

A jak řekla, tak udělala.

Než se jí napustila vana, začetla se na svém oblíbeném a úplně novém tabletu do knihy o zlých čarodějích.

"Hm, hm, to jsem zvědavá, jak tohle dopadne, vezmu si tu knížku do vany," říkala si. Ale její věrný Zdravý Rozum, který měla připevněný vzadu na hlavě, odpověděl: "Ale ne, Kikino, tablety se přece do vany brát nesmí. Vždyť je tam spousta vody, která je navíc  teplá! A co teprve všechny ty zlé Detergenty, které ve vodě rozpouštíš!"

"Ale no tak, nejsem přece žádné jelito," urazila se Kikina. Rozum se podíval na její otlučený zadek a nic neříkal. "Deset let mi do vany při čtení nic nespadlo," pokračovala sebevědomě Kikina, "tak proč by mělo teď? Budu si přece dávat pozor."

Kikina tedy vzala tablet, unaveně došourala do vany, vlezla do ní, pečlivě si osušila ruce a pustila se do čtení. Ale opět se ozval neodbytný Rozum.

"Hele Kikino, nechci tento...rejpat, ale z té vany jde docela hodně páry. Tenhle tablet má dole veliké výdechy reproduktorů a tím jde ta vlhkost rovnou dovnitř..."

"Hašišmarjá no tak jo porád," řekla otráveně Kikina a nahnula si nad obličej tablet tak, aby do něj jakoby nešla pára. Nakláněla a nakláněla, až jí začal klouzat z rukou. Rychle se ho snažila naklonit zpět a pak zase na druhou stranu, aby ho vyvážila a udržela. Výsledkem bylo, že jí tablet vyletěl z rukou, trefil jí rohem do čela a pak spadl do vody.

"Karamba!" zakřičela technomolské heslo  a rychle tablet lovila z vany plné vody a pěny. Povedlo se jí to tak šikovně, že do výdechů reproduktorů nabrala co nejvíc vody.

"Bazinga!" zakřičel jí v hlavě radostně Rozum, protože měl ZASE pravdu a Kikina ho rychle vypnula.

"Sakra, sakra, doprdele, sakra," uvažovala nahlas a konstruktivně Kikina. Okamžitě chtěla z tabletu vyndat pohonnou jednotku, ale tohle byl tablet, kde byl pohonný křeček v kolečku uvězněn napevno. Snažila se alespoň rychle tablet vypnout, ale bubliny uvnitř už se na křečka nalepily tak šikovně, že běžel dál jak smyslů zbavený.

Kikina se postavila ve vaně a zoufale se rozhlédla.

"Ha, fén!" vykřikla a rychle se po něm natáhla. Tablet se přece musí rychle vysušit! Naštěstí měl rozum v její hlavně pečlivě připravená zadní vrátka, kterými se vrátil a slušně na ni zařval:

"Ty krávo blbá, koukni kde stojíš! Fakt chceš používat fén teď?"

"Éééé...." zamyslela se Kikina.

"No tak jo, tak ten fén klidně zapni a rovnou si ho hoď pod nohy do vody, ať už se s tebou nemusím tak trápit," znechuceně si odfrkl Rozum a vrátil se do podvědomí počítat mechanické ovečky.

"Jsi na mě hrozně zlej!" brečela Kikina.

Nakonec fén ve vaně nepoužila a tak mi mohla vyprávět tenhle příběh. Vyskákala místo toho z vany, běžela úplně nahatá do pokoje a tam rychle tablet rozebrala. Silou to nejprve nešlo ale ještě větší silou už ano. Vykapala vodu, osušila, pofénovala, lihem neočistila, znovu osušila a nechala dosychat přes noc.

A jak to dopadlo? Pohonná jednotka, chudák malý křeček Boo, se utopil. V kolečku zůstala jen jeho nepoužitelná mrtvolka. Tablet přesto funguje, Kikina ho ale musí pokaždé připojovat k síti elektronů. Nový křeček bohužel koupit nejde, tenhle byl velmi speciální a vyrostl rovnou v kolečku. Neprodávají ho ani za Velkou louží.

Jaké je poučení z téhle pohádky? I když jste velmi unavení a chcete si pohovět ve vaně, poslouchejte Rozum a nedělejte to.

Tento příběh samozřejmě nemá nic společného se mnou, jen jsem ho někde zaslechla!

Tak.

p.s.Karamba!