Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

13. června 2012

Psí tráva

6/13/2012 Posted by Nikola Bornová
Dneska odskočím úplně stranou od audiovizálního a technokratického zaměření blogu - k trávě pro pejsky :-).Psi jsou převážně masožravci, ale občas dělají zajímavou věc - ládujou se trávou. Není to nějaká snaha o vegetariánství, pomáhají tak svým vnitřnostem. Trávu jí, když chtějí vyčistit GIT (neboli staré dobré trubky), ať už se pak chystají obsah žaludku vyzvracet na čerstvě převlečenou postel nebo počkat, aby si později mohli nechat travnaté hovínko švihácky viset od zadku.

Podstatné je, že žraní trávy je přirozený proces, který pejskům pomáhá. Třeba včera večer - naše přerostlá jorkšíří fenka Šmudla zase někde něco (někoho?) slupla a udělalo se jí zle, házela šavle jak nějaký kozák, škytala, krkala, zakrývala si packama nešťastně oči. Naštěstí pěstujeme na terase psí trávu.


Hned jak jsem otevřela na terasu, Šmudla vyrazila a spásla půlku květináče. Za několik minut jí bylo dobře.

Proč si trávu pěstovat doma? (teď mluvím skutečně o trávě, ne o cannabis - o pěstování téhle užitečné rostlinky si můžeme povědět jindy :-) )

  • Je překvapivě pěkná, krásně prozelení jakékoli místo.
  • Přitom je velmi nenáročná na údržbu, takže i nekromantické upírozombii může v květináči hezky prospívat.
  • Když pejsci žerou tuhle trávu, máte jistotu, že na ní nejsou žádné pesticidy, hnojiva, moč a exkrementy jiných psů nebo chcanky potácejících se ožralců, kteří si spletli okraj chodníku s pisoárem. Taky na ní nevisí flusance vytažené z paty, vajgly, použité prezervativy, žvýkací pryž ani další hezké ozdoby městských ulic.
  • Máte jistotu, že to je jen vhodná tráva a váš pejsek s ní nesežere nějakou nevhodnou, jedovatou bylinu.

Horst Fuchs mi radí, že mám hned teď napsat, kde se dá taková věc koupit. Zkuste třeba Bauhaus.