Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

11. července 2012

Microsoft Surface a hardware "po hulánovsku"

7/11/2012 Posted by Nikola Bornová , ,

Nejsem "Microsoft lover"*. Tuhle firmu považuji jen za další z řady přebujelých, zmatených, nenasytných mega-korporací. Kdyby byl Microsoft člověk a vy jste ho požádali, aby vám podal sešívačku, svolal by nejdřív tři meetingy, udělal nezáživnou tiskovou konferenci pro akcionáře a pak ještě nezáživnější pro novináře, omylem by koupil za půl miliardy firmu vlastnící patent na mechanismus skartovaček místo sešívaček, nahodil by nový systém vedení projektu předávání kancelářských potřeb, spustil pomalé webové stránky s nefunkčními odkazy na help a nakonec by vám se šťastným úsměvem podal napůl vyjedenou bonboniéru - vy už byste tam samozřejmě nebyli, protože vás nebavilo dva roky čekat na sešívačku.

Ale jednu věc Microsoft umí - dělat dobrý hardware a operační systémy (i když tam je to jen každý druhý v řadě).
Na webu se množí diskuze ve stylu "Ty ve co to ten Mrkvosoft dělá, co se sere do hardwaru, dyť tomu prd rozumí" nebo "Hehe, jasně, Microshit bude dělat tablety, to zas bude průser :-)))))))) lol"

Špatně.

Microsoft má s hardwarem bohaté zkušenosti. Spíš tedy s periferiemi než s komplexními strojky, ale umí i je.
  • MS dělá nejlepší klávesnice, a to ve všech cenových hladinách
  • MS dělá nejlepší myši, a to ve všech cenových hladinách
  • MS dělá skvělé webcamery
  • MS dělá výborné headsety
  • MS dělá skvělé herní ovladače pro Xbox.
Pod svojí značkou vyrábí i herní konzole, i když tam je to s tou povedeností spornější - první Xbox nebyl nic extra a Xbox 360 v první verzi byl hodně poruchový a hlučný (ale to se zlepšilo s novějšími revizemi). Ale Xbox 360 je i tak velmi dobrá konzole a v praxi je to vlastně extrémně modifikované PC = komplexní udělátko. Že je Xbox 360 dobré zařízení na hry dokazují i zákazníci, kteří si ho koupili 67 miliónů kusů. 

Microsoft taky přišel třeba s převratným Kinectem. Přestože je třeba Wiimote u Nintendo Wii na hraní mnohem lepší zařízení, je Kinect ukázkou toho, že MS umí vytvořit hitech zařízení a nadchnout pro něj davy, a to i přes svůj často brutálně špatný marketing. Viz třeba kampaň na Microsoft Songsmith :-P


p.s. Měli by se možná pro prezentace přiučit u incredible amazing awesome firmy Apple ;-)

Ale zpět ke smrtelně vážnému tématu - MS a hardware. Až zase někdo řekne, kam se to MS cpe, když HW vůbec nerozumí, pleskněte ho přes xicht Microsoft klávesnicí, protože to je jediná klávesnice, co to vydrží. Pak na ní navíc ještě budete moct neuvěřitelně pohodlně napsat na Twitter, jak jste s ní pleskli přes xicht jednoho idiota a pak na ní ještě mohli neuvěřitelně pohodlně napsat na Twitter, jak jste...


Na aktuální nabídku nabídku MS hardware se koukněte třeba sem. Na firmu, co dělá "jen ten hroznej operační systém" je toho docela dost, co říkáte?

Fajn, neříkám, že první verze Microsoft Surface bude najisto perfektní zařízení. Je to první HW tohohle tipu a určitě se nevyhne nějaký novým hezkým dětským nemocem. Ale je velmi pravděpodobné, že to bude zařízení přinejmenším podařené a v dalších edicích se bude jen zlepšovat. Jestli budu mít v době jeho vydání v ČR dostatek dukátů, určitě si ho koupím. Má totiž potenciál nahradit můj Transformer Prime, který je po všech updatech sice ne dokonalým, ale stále naprosto nejužitečnějším 10" tabletem na trhu.

p.p.s. Takhle se dělá pořádná reklama na tablet! :-D*Po pravdě ani všechny ty "iPhone lover", "Android lover" etc. nechápu - to jako lidi veřejně přiznávají, že dělají nějaké divné masturbační praktiky se svými telefony?