Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

28. července 2012

Sony Ericsson Xperia Mini (ST15i) - problém s přehříváním

7/28/2012 Posted by Nikola Bornová ,
Jsem malej ale šikovnej!

Nová Xperia Mini je velmi sympatický prcek s Androidem. Aktuálně stojí jen kolem tří a půl tisíc a za to dostanete překvapivě svižný telefon (v téhle kategorii má nezvykle rychlý procesor), dva výměnné kryty a docela kvalitní displej. Specifikace si můžete prohlédnout třeba zde.

Mám ho jako druhý telefon, protože je malý - dobře se s ním běhá, je fajn do kapsy jako mp3 přehrávač atd. Navíc se skvělým programem GO Power Master mi vydrží cca 2 dny. Pokud jste na malinké telefony, je to velmi dobrá volba.

Bohužel je tu jedno velké ale. Asi po měsíci mi telefon začal zlobit - stačilo, aby se trochu zahřál, a začal mi sám od sebe mačkat tlačítko BACK. Tím se stal prakticky nepoužitelným. Vypadá to nějak takhle.K mému překvapení se tohle neděje jen mě, známé gadgetové smolařce, ale obrovskému množství lidí. Možná i tisícům? Velký, ale nikde moc neprobíraný problém.

Ale pokud Xperia Mini máte také a objevil se vám tenhle problém s tlačítkem back, nezoufejte, je na to velmi jednoduchá oprava - jmenuje se Ice Cream Sandwich, což shledávám opravdu vtipným (problém s přehříváním vyřeší update, co se jmenuje ruská zmrzlina? Fakt? Halo? :-))

Můj telefon nechtěl aktualizaci najít sám od sebe, pořád hlásil, že Android 2.3 je ta správná a aktuální verze. Stačí ale jít na tuto stránku, stáhnout si program PC Companion a nainstalovat si ho. Pak stačí postupovat podle návodu - připojit telefon k počítači přes USB kabel, najít aktualizaci, odpojit telefon, vypnout telefon, připojit vypnutý telefon a zapnout ho s držením tlačítka volume down. Během pár minut se nainstaluje Ice cream sandwich a je po problému.