Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

17. září 2012

Expendables: Postradatelní 2 - 60%

9/17/2012 Posted by Nikola Bornová

"Fajn, Slyi, je to sice trochu blbý, ale my se tam teda začneme sarkasticky šklebit a prohodíme si hlášky z našich filmů."
"Hehe, bomba, kámo! Hej, hej, švarcíku, pocem ty chlape! Co kdybys tam teď na chvilku dělal jako terminátora..."
"Ale jo, já to tu trochu zterminuju."
"Muhaha, dobrý! Pote, dáme ještě panáka, chlapi!"

Postradatelní 2 působí (ještě víc než jednička) jako fanouškovský film, kde se sešli staří, opotřebovaní veteráni a legračně napodobují hlášky ze starých, úspěšných akčních filmů. Je to zábavné kvůli tomu, že to nedělají nějací anonymní fandové ale přímo ti, kteří v těch starých flácích hráli hlavní role. A dokud se film pohybuje v téhle rovině, je to fakt sranda.

Problém je, že film se téhle roviny nedrží pořád. Bohužel to není akční ironická komedie. Scény vtipného hláškování se totiž střídají s mnohem delšími scénami, které rekonstruují špatné scény z akčních filmů osmdesátých a devadesátých let. Nedělají to "špatně vtipně", dělají to prostě jen...stejně jako tehdy. Trapácké proslovy, trapácké scény záchrany trpících civilistů, otravně superzlounský padouch...

Hrdinové jsou samozřejmě nesmrtelní, nezasažitelní nepřátelskými kulkami, čas a prostor ve filmu nehraje roli...kdyby to bylo víc jak Tropic Thunder, kdy se hrdinovům může stát i něco hodně ošklivého a kde si s ničím nebrali servítky tak ok, ale tady nic takového nenajdete.

Navíc když vezmete asi 10 hrdinů z akčních filmů, kterým zůstanou všechny nadlidské schopnosti  (tj.každý z nich je schopný porazit armádu sám o sobě - to je vtipný nápad) a dáte proti nim jednoho a půl padoucha, tak vám těžko vzniknout pořádné bitky.

Myslela jsem, že spoustou odkazování a hlášek si mě získají a že jsem ideální publikum. Nejsem. Kdyby se film zkrátil na 30-i minutové video na youtube (složené z hlášek a úvodní akční scény), kníkala bych nadšením. Takhle mi zůstala na jazyku podivná pachuť, že je to celé tak nějak napůl.
Spousta lidí ale tu rekonstrukci "špatných scén z osmdesátek" považují za věc úžasnou a možná měli u těch patetických proslovů záchvaty smíchu nebo naopak v očích slzy dojetí :-) Na mě to nefungovalo.

Expendables: Postradatelní 2 na ČSFD