Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

1. listopadu 2012

Zajímavé sci-fi/fantasy filmy z konce 2012 a z 2013

11/01/2012 Posted by Nikola Bornová , , , ,

U scifi/fantasy/horrorů to skoro vypadá, jako by vládla nějaká snaha zbrzdit premiéru co nejvíc, aby si to mezitím co nejvíc lidí stáhlo z internetu a film u nás byl propadákem. Některé filmy ani nemají jistou premiéru, jiné poběží s velkým zpožděním...snad budou aspoň verze s titulky.

(poznámka - aktualizace jsou na konci článku)

Dredd 3D

Česká premiéra: nestanovena (snad to neznamená, že film vůbec nebude!)
Z předběžných reakcí to vypadá skoro na překvapení roku. Bude se ale u nás film vůbec vysílat? Pěkně prosím...
Looper

Česká premiéra: 11. 10. 2012
Od téhle časovky jsem pro jistotu nic nečekala, obávala jsem se neslané nemastné scifi ala Surrogates s jako vždy absolutně nedomyšlenými časovými paradoxy. Jako časovka to také moc nefungovalo, ale jako příběh (aspoň pro mě) ano, viz moje recenze.

První recenze z USA ale svědčí o opaku a já se na film náramně těším!
Silent Hill: Revelation

Česká premiéra: 22. 11. 2012

Podle diváků je film mnohem horší než jednička, jen jakýsi zmatený a nesmyslný slepenec rádobystrašidelných scén. Viz komentáře na ČSFD.
Cloud Atlas

Česká premiéra: 22. 11. 2012
Když dáte dohromady Toma Tykwera (Lola běží o život, Parfém: Příběh vraha), sourozence Wachovski (Matrix, V jako Vendeta), přihodíte k nim ansábl skvělých herců a namícháte super-epický příběh skoro na tři hodiny, bude z toho určitě něco mimořádného. Já doufám, že mimořádného v tom pozitivním smyslu.


The Hobbit: An Unexpected Journey

Česká premiéra: 13. 12. 2012
K tomuhle asi nemusím nic dodávat, že? Povinnost :-).

Life Of Pi

Česká premiéra: 20. 12. 2012
Tohle bude zvláštní film, který bude sázet hlavně na vizuální nádheru. Snad s tím udrží krok i scénář a nevznikne něco nádherného ale příběhově mdlého. Každopádně se těším, takovéhle filmy vznikají hodně výjimečně.
The Man with the Iron Fists

Česká premiéra: kdo ví
Půjde vůbec tohle "hrané anime" do českých kin? Netuším. Ale pokud ano, určitě si to budu chtít vychutnat na velkém plátně.
Rok 2013

Spousta zajímavých filmů nás scifi / fantasy maniaky čeká i v roce 2013 a díkybohu to nebudou jen pokračování.

Z komiksového světa nás čeká The Wolverine, který doufám dopadne lépe než minulý pokus o samostatný film. Dobrá předloha z Japonska by snad mohla pomoct. Přijde také nadějně vypadající Man of Steel o Supermanovi od borce Zack Snydera.

Ultimátní film o zombiích World War Z vychází z fascinující knihy a mohl by osvěžit žánr zombie příběhů o jiný pohled na věc. Přinejmenším vizuálně zajímavý by mohl být Oblivion - pozor, není to podle hry Elder Scrolls, má to být čistokrevná sci-fi o nehezké budoucnosti Země.Někoho možná zaujme pokračování Riddicka, já od toho zas tak moc nečekám.

O hrané verzi kultovní cyberpunkové scifi Akira se nějak nemluví, takže asi v roce 2013 nebude - vypadá to, že je uložená k ledu a jsem za to spíš ráda, protože tenhle film mohl Hollywood jen těžko čímkoli vylepšit.

Samozřejmě nás čeká i hromada pokračování - např. Star Trek 2 a Iron Man 3 je jasný. Dokud to sype tak se budou točit prequely a sequely jak na běžícím pásu. A když to sypat přestane, nastane čas remaků. 
Pixar se pomalu mění spíš na Disney, takže prequel Příšerek s.r.o. Monsters Univerzity bude asi jen obyčejný animák pro děti. Obavy mám také z remaku skvělého Robocopa - proč sakra dělají remaky filmů, které jsou skvělé a je skoro jisté, že to neudělají lépe? Viděli jste už umělohmotný kostým nového robo-policajta? Vypadá jak Power ranger z hračkárny...

Podobnou zápletku jako Robocop bude mít i film o jednotce mrtvých policajtů se jménem, které budou všichni recenzenti kvůli tečkám nenávidět - R.I.P.D. Nadějně vypadá i The Prototype o robotovi jako dalším evolučním stupni člověka - koukněte na trailer. Obří roboty moc nemusím, ale Pacific Rim vypadá zajímavě kvůli lidem, kteří na něm dělají. Kvůli tvůrčímu týmu jsem velmi zvědavá i na dystopické Elysium - režisér District 9 a v hlavních rolích Jodie Foster a Matt Damon? To zní skoro jako sázka na jistotu!

O novodobém zpracování Čaroděje ze země Oz jsem nejprve chtěla napsat, že mě jako tisíckrát převařená americká pohádka nezajímá, ale pak jsem se dozvěděla, že ji dělá Sam Raimi, takže by z toho mohlo něco být.

Hodně očekávám od Andrew Niccola (Gattaca, Lord of War) a jeho mimozemské The Host (připomíná mi zapomenutý, ale parádní seriál Chocky), stejně jako od Alfonsa Cuaróna (Children of Men a nejlepší díl Harryho Pottera) s jeho Gravity z kosmické lodi (snad tam Sandra Bullock nebude příliš bezvýrazná).

Naopak moc nevěřím After Earth od M. Night Shyamalana, kde otec se synem po havárii zkoumají cizí planetu. Někde uprostřed jsem v očekávání Ender's Game - kniha o dětských válečných stratézích je skvělá, ale těžko říct, jak se jí podaří zpracovat kvalitativně nevyrovnanému Gavinu Hoodovi.

Přehlídku na rok 2013 zakončím nádherným trailerem na film s epickým názvem - Epic.Update 15. 11. 2012
V roce 2013 nás zřejmě čeká i remake u nás kdysi velmi populárního Číslo 5 žije - Short Circuit, zřejmě v podobě dětské sci-fi (aneb "další zbytečný remake").

Naopak velmi, velmi nadějně vypadá 20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo - režie David Fincher, hlavní role Brad Pitt? To by mohlo být velmi zajímavé... bohužel rok 2014 vypadá jako pravděpodobnější rok dokončení.

Jako velmi netradiční dílo se jeví film Warm Bodies - podržte se, je to romance mezi hezkou blondýnkou a zombíkem. A vypadá to, že by to opravdu mohl být docela...hřejivý film :-).

Pozor, Robocalypse Stevena spielberga zmiňovaná často v souvislosti v rokem 2013 bude až v roce 2014.

Další filmy berte jako takový můj "hrubý seznam", kde mě připravovaný film zaujal buď někým šikovným z tvůrčího týmu (herci, režie...) nebo svojí předlohou. Jsou to filmy, ze kterých by teoreticky mohlo něco být, ale moc zatím je to hodně nejisté. Budu samozřejmě průběžně aktualizovat jak se budu dovídat nové informace.
The 4th Reich
Nephilim
Dante's Hell Documented
Battle Angel (2013 nebo 2014?)
Tomb Raider
Darkchylde
Singularity
The Maze Runner
Last Days on Mars