Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

18. dubna 2013

100 věcí, které mi dělají radost 2 - Psí žuchání

4/18/2013 Posted by Nikola Bornová
Šmudla aka Šmudlinka aka Šmudlísek aka Mašina je jorkšírský teriér. Nutno podotknout, že trochu netradiční, protože svoje dvoukilové rodiče přerostla víc než dvojnásobně a má dobrých 5,5 Kg. Je to návrat ke kořenům, protože věřte nebo ne, kdysi bylo tohle tisíc let staré plemeno o dost větší. Chudina, která nesměla mít velké psy, jorkšíry využívala jako divoké lovce myší a krys a byli také věrnými průvodci horníků.

Ten úvod byl nutný abyste pochopili, že tahle bezedná požíračka plastů a zdí má slušnou váhu a tak má dobré předpoklady pro excelentní zvládnutí jedné zvláštní disciplíny - žuchání.

Žuchání je týmová práce. Nejdřív jsem na řadě já - uvelebím se na posteli, začnu si číst a dělám, jako že Šmudlu nevidím. Ona se nenápadně připlíží a pak se na mě svalí jak bedna kytu. Udělá u toho vždy labužnické "chmmmffffhhmmmmm...".
Navalit se na mě a totálně se ke mě přitulit je taková lábuž, že si u toho často zapomene jazyk venku.Je to takový náš rituálek, který mě vždycky rozesměje a potěší. Ta absolutní radost, že může být u mě, přitulená, hřát se o mě a já od ní. To kamarádské drcnutí. I to, jak se na mě přitom oddaně podívá, s naprosto absolutní láskou, zamává dlouhými řasami a pak udělá ještě jednou "chmmmffffhhmmmmm...". A spí jak pařez.