Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

24. srpna 2014

Jo, budu psát dál. Ale...

8/24/2014 Posted by Nikola Bornová
Když někdy zavítám do diskuzí, ráda si čtu větičky s tím magickým ALE. Větné konstrukce s touhle zázračnou spojkou tvoří úžasné logické celky jako:

"Já teda nejsem rasita, ale... (následuje brutálně rasistický příspěvek)"
"Jako já mám děti rád, ale... (následuje příspěvek o tom, jak dobře bude to zlobivé dítě hořet v kamnech)"
"Nerada bych tě urazila, ale... (následuje brutální urážka)"
atd.

Stejným způsobem funguje i nadpis tohoto příspěvku - ano, mám zase trochu energie a tak začnu trochu psát, ALE...

...budu si psát spíš pro sebe než pro vás.

...budu psát jako kdysi, když mě nikdo neznal a nikdo nečetl a já neměla ten paralyzující pocit "že to musím napsat dobře".

...budu psát tak, ža nebudu myslet na komentáře, které mi budou vyčítat co za strašné kraviny píšu (i když třeba komentář kritizuje něco, co v mém článku ani není).

...budu psát víc bez ladu a skladu, protože mi to pomáhá tříbit si vlastní myšlenky.

Po pravdě řečeno - jsem přesvědčená, že tímhle způsobem stejně vznikají nejlepší věci. Nedělat si hlavu s tím, že se bude někdo cítit uražen a prostě to solit do klávesnice bez filtru předposranosti. Být upřímná, psát pěkně na rovinu. Se všemi tak mluvím, tak proč bych tak neměla i psát. Důležité je jen necpat před lidi tác se shnilými rajčátky určenými k hodu - ano, v informační éře to jsou například komentáře pod články.

Stručně - tohle je můj blog a budu si tu rovnat myšlenky. Pokud se někomu nelíbí, co píšu, ať sem nechodí. Říká se tomu zdravý selský rozum :-)

Pro svoje střádání myšlenek jsem si dokonce vytvořila nový štítek Blogísek. Takže jak ho uvidíte, raději prchejte! :-D

Toť vše. Komentáře nechávám zapnuté zatím jen na den, jako test kdyby mě třeba někdo upozornil na faktickou chybu hned po vydání.

Ještě dodám: Díky všem laskavým čtenářům, kteří mě doteď v psaní povzbuzovali - každý váš rozumný nebo milý komentář mi rozhodně udělal radost, i když jsem na něj třeba nezareagovala. Vězte, že jste do jedových vod Internetu vnesli trochu světla a já vám za to moc děkuju :-).

Takže - vzhůru do psaní Blogísku! A také do dokončení zbývajících povídek do sborníku hororových povídek, který se v krvi a hnisu nemilosrdně dere na svět. A také do práce na RPG Sapere Aude, které má skromnými prostředky ukázat, že hráčova vlastní mysl je ta nejlepší renderovací mašina. 

Na tyhle tři věci teď napřu naplno výkon své velké, koňské hlavy a brzy vám snad umožním nahlédnout do temných hlubin lidské duše...