Tento blogísek i jeho autorka jsou k smíchu.

14. října 2015

Proč jsou "sluníčkáři" takoví rasisti?

10/14/2015 Posted by Nikola Bornová
Nevím jak vám, ale mě přijde spousta členů neziskových organizací pro práva menšin i aktivistů za práva jiných ras neuvěřitelně...rasistická.

Podívejte se na rétoriku běžného bijce za práva příslušníků jiných ras - neustále rozděluje lidi podle rasy a s až fanatickým odhodláním bije "zlé bělochy". Svět vidí rozdělený na skupiny bílých, černých, hnědých, žlutých atd. a neustále nám to připomíná - neustále do nás cpe, jak jsme různé rasy a jak se my, bílí, chováme špatně k těm "barevným". Neustále dělá výzkumy, kterými se snaží prokázat, jak bílá rasa ubližuje té jiné.

No vážně, když s nějakým takovým "bijcem za práva utlačovaných" musím komunikovat, je mi to většinou dost nepříjemné - ten jeho neustálý škatulkovací tlak, ta snaha dělit lidi na skupiny podle ras a národností, aby mohl (nebo mohla!) ukazovat, jaké jsme my bílí svině a jak Oni (černí, žlutí, hnědí...) jsou utlačovaní chudáci.

Já sama bych přitom nějaké rasy vůbec neřešila. Ve skutečnosti je mi to u prdele. Prostě mě zajímá, kdo se chová slušně a kdo ne. Když začne někdo ohrožovat mojí svobodu nebo zdraví, nebudu se k němu chovat jinak kvůli tomu, že má jinou barvu pleti (nebo případně vyznává nějakého boha).

Pro mě se hodnota lidí měří jejich chováním, bez ohledu na rasu nebo národnost.

A myslím, že tak to má většina Čechů.

Tedy s výjimkou té hrstky skutečných rasistů...a zuřivých bijců za "rovnost", kteří lidi paradoxně nejvíc škatulkují a nespravedlivě nadržují těm, co nejsou bílí (a ještě lépe - bílí muži, pro ně nejvíc nenáviděná skupina).

A co je na tom to úplně nejhorší? Že to často až hysterické nadržování "jiným" má úplně opačný účinek a jen těm "jiným" škodí.